Kje kupiti pekač za muffine?

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

tema odprta - 4. dec 2002 10:37 | ogledi: 7.504 | odgovori: 15

Potem, ko sem prebral nekaj zanimivih receptov na tej strani, se se odločil speči muffine. Ampak nikjer ne dobim navadnega pekača za muffine z 12 vdolbinami in ravnimi stenami. Mogoče kdo ve, kje jih prodajajo?

lp

Primož

Primož Kastelic

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

4. dec 2002 10:56

Ojla, prodajajo jih v Merkurju, Intersparu, Merkatorju in kaksni trgovini, ki je bolje zalozena s peko potrebscinami. Zadnje case so precej popularni silikonski, ki sem jih videla v trgovini Pekarne Vrhnika v Crnucah (ampak za 6 kom) in v v reklami, ki sem jo dobila med posto, pa se ne spomnem, katere trgovine. Uspesen nakup in se uspesnejso peko. Lp, S

ladybird  

član od: 17.2.2002

sporočila: 54

4. dec 2002 11:43

Muffine lahko pečeš kar v papirnatih skledicah. Jaz jih vedno uporabljam pa se fino speče. LP Damjana

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

4. dec 2002 12:08

Ali res mislite, da se v silikonskem pekaču čisto nič ne prime, če ga ne namažete? Pri muffinih je namreč najbolj zoprno mazanje vdolbinic - če niso dobro namazane, pa kolački ne gredo ven. Ima kdo že kakšne izkušnje s tem?

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

4. dec 2002 12:50

Jaz imam silikonski pekač (kupljen v Črnučah) in se res čisto nič ne prime. Ko so mufini pečeni vzamem pekač iz pečice in ga obrnem - mufini padejo ven sami od sebe. Me pa pri tem pekaču moti nekaj drugega. Ko pekač pred pečenjem polnim z maso se mi velikokrat zgodi, da mi kapljica testa pade na obod pekača. In če tega ne obrišem zelo dobro se seveda zažge. Pri navadnem pekaču zažganega dela ni problem očistiti, pri silikonskem pa se prav namatram, da te črne dele spravim stran. Verjetno tudi zato, ker je mehak silikon pač težje dobro zdrgniti. Irena

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

4. dec 2002 13:14

Hvala za dosedanje odgovore. Sem že iskal v Merkurju, Leclercu in Mercatorju. Leclerc tega sploh ni imel (včeraj), Mercator ima samo take za 6 velikih muffinov oz. 6 mini šarkeljnov (brez lukenj na sredi), Mercur pa ima tudi pekače za 6 velikih ali morej mini muffinov. In vsi imajo valovite in zavite vdolbine. Bil sem tudi v Rutarju (mislim, da so imeli oni reklamo za točno take, kot jih iščem), pa jih ni več. Šmrc. Danes grem še v Interspar. Kje v Črnučah imajo tiste silikonske in ali obstajajo taki za 12 muffinov? Ta velikost se mi zdi najbolj primerna - za nekaj grižljajev, ravno prav za k čaju. Sem pa tudi poskusil samo s papirnatimi skledicami, pa so se mi skoraj vsi razlili po pekaču in sem dobil palačinke namesto muffinov - zato tudi iščem pekač. lp, Primož Primož Kastelic

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

4. dec 2002 13:15

Ali so ti SILIKONSKI pekači podobni tistim iz reklame po TV? Pred časom vem da so jo vrteli, pa niso bili ravno poceni, ampak so me pa mikali. Zlasti za šarkelj, ki ga je tako težko dobro namazati. Ali pa srnin hrbet. V trgovinah (okoli Krškega in Brežic) pa jih res še nisem videla, čeprav imajo najrazličnejške pekače. Ali kdo ve, kje se jih da dobiti v moji okolici? Kakšna trgovina je to v Črnučah? (če bom slučajno kaj hodila mimo)

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

4. dec 2002 13:17

Še nekaj, premalo natančno berem vaše odgovore (kaj sploh sprašujem, če potem ne znam brati). Pravkar sem opazil, da je v Črnučah trgovina Pekarne Vrhnika. Vseeno hvala, Primož Primož Kastelic

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

4. dec 2002 13:30

Ravno včeraj sem spekla angleške božične piškote (iz baze),v papirnatih skledicah in se nobena ni razlila. Napolniti moraš samo do sredine, v kolikor pa imaš bolj tekočo maso, pa daj po dve skledici skupaj. Meni vedno uspe. Lep dan Berni Sporočilo je spremenil(a) Berni dne 04. dec 2002 13:30:53

moses  

član od: 29.11.2002

sporočila: 13

4. dec 2002 14:32

Če ne dobim pekača, bom poskusil z dvojnimi papirnatimi skledicami. Lep pozdrav, Primož Primož Kastelic

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

4. dec 2002 14:54

Ko sem jaz kupovala silikonski pekač, so imeli samo take za po šest mufinov. Pekač je pa stal okoli 2500 SIT, ni bilo predrago. Res pa pa je, da je bilo to par let nazaj. Tortica: pekači so precej podobni tistim, ki so jih reklamirali na TV, samo mislim, da je silikon malo debelejši. Jaz sem jih videla tudi enkrat v Maximarketu in Mercatorju in tisti iz Črnuč so bili precej debelejši. Tako da ne vem, ali so vsi enako kvalitetni. Jaz Top Shopu ne zaupam. Irena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti